O nás

Naša firma bola založená v roku 1991 jedinou osobou ako súkromné podnikanie, ktoré sa neskôr rozvinulo na 5-10 členné. Firma si však aj naďalej zachovala rodinný charakter.

Našim hlavným cieľom je poskytovať kvalitné osivá zelenín za prijateľnú cenu pre malospotrebiteľov a profesionálnych pestovateľov.

Do roku 2006 sme boli v Slovenskej republike jedným z najväčších distribútorov osiva hybridnej papriky. Desať rokov sme prevádzkovali firemnú ukážkovú záhradu, v ktorej si pestovatelia mohli pozrieť celú škálu našich odrôd pestovaných vo fóliovníkoch, respektíve v intenzívnych poľných podmienkach. Pravidelne sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy Agrokomplex, kde naša snaha v roku 1999 dostala patričné uznanie vo forme vyznamenania Zlatý kosák.

Po vstupe do EU popri zamestnaní produkujúce poloprofesionálne záhradníctva začali upadať a väčšina z nich dnes už skončila s pestovaním plodín. Podobne aj my sme boli nútení pristúpiť k zmenám. V posledných rokoch kladieme dôraz predovšetkým na rozširovanie služieb pre záhradkárov. Ponúkame osivá 45 druhov zelenín a viac ako 200 odrôd vo farebnom malospotrebiteľskom balení, ich časť máme v ponuke aj pre profesionálnych veľkopestovateľov. Okrem toho predávame aj osivá koreninových rastlín, kvetín, tráv a hospodárskych rastlín. Pred desiatimi rokmi sme ako prví začali uvádzať na domácom trhu morené sadivo zemiakov, ktoré je čoraz populárnejšie. Samozrejme z nášho maloobchodu nechýba ponuka priemyselných hnojív, prípravkov na ochranu rastlín a ani klasické drobné záhradkárske potreby.

Buďte aj Vy našim obchodným partnerom, zákazníkom. Ďakujeme, že ste prejavili záujem a navštívili ste našu internetovú stránku.

 

Zuzana Patasiová, vedúca firmy